admin | January 28, 2021 |
Skarpetki złuszczające wydają się produktem idealnym: nakładasz je na stopy, zdejmujesz po 2 godzinach, a po kilku dniach możesz cieszyć się idealnie gładką skórą. By rzeczywiście tak było, warto pamiętać o kilku zasadach. Sprawdź, czego unikać, gdy decydujesz się na zabieg złuszczania.
Zanim nałoży się skarpetki złuszczające na stopy, ważne jest, by sprawdzić, w jaki sposób należy ich użyć. Poszczególne produkty mogą mieć zróżnicowane czasy działania. Najczęściej zaleca się, by w skarpetkach na stopach spędzić około 2 godzin, bywa jednak, że zabieg trwa dłużej lub krócej. Gdy kontakt skóry ze składnikami aktywnymi jest zbyt długi, może to prowadzić do podrażnień.Osoby skłonne do alergii powinny również sprawdzić dokładnie skład produktu. W żelu złuszczającym mogą znajdować się uczulające substancje: mocznik, kwas salicylowy, mlekowy lub cytrynowy. Warto również zapoznać się z informacjami o możliwych skutkach ubocznych stosowania skarpetek złuszczających.
Charakterystyczne dla skarpetek złuszczających jest to, że zawarty w nich żel działa na wszystkie części stóp, nie tylko te ze zrogowaciałym naskórkiem. Oznacza to, że peelingowi zostaje poddana także gładka, delikatna skóra, znajdująca się na przykład na podbiciu. Jeśli naskórek na piętach czy palcach nie jest nadmiernie suchy, warto pomyśleć o delikatniejszych sposobach, na przykład o używaniu zwykłego kremu do stóp.
Skarpetek złuszczających nie powinno się używać na podrażnioną lub skaleczoną skórę. Zawarte w nich składniki, takie jak mocznik czy kwas salicylowy, działają bardzo silnie i mogą powodować uczucie pieczenia w sytuacji, gdy na stopach znajdują się rany i otarcia. Oznacza to, że lepiej zrezygnować z używania skarpetek złuszczających, jeśli borykamy się z problemem pękających pięt, odciskami i innymi dolegliwościami.
Stosowanie skarpetek złuszczających jest bardzo wygodne i pozwala oszczędzić czas spędzany na wykonywaniu zabiegów w łazience. To wszystko kusi, by swobodnie poruszać się w skarpetkach po domu i zajmować się codziennymi czynnościami. Należy pamiętać jednak, że nie jest to bezpieczne – nasączone żelem skarpetki złuszczające są bardzo śliskie, a chodzenie w nich może spowodować upadek. Zabieg najlepiej połączyć z drzemką lub relaksem.
Skarpetki złuszczające nie są polecane osobom o bardzo słabej, łamliwej płytce paznokci na stopach. Silnie działające składniki żelu złuszczającego mogą dodatkowo ją zniszczyć. Jeśli chcesz zabezpieczyć paznokcie podczas zabiegu, możesz posmarować je wazeliną lub tłustym kremem. Przyda się to także wówczas, gdy paznokcie są pomalowane lakierem.
Żel zawarty w skarpetkach złuszczających jest bardzo skutecznie działającym środkiem, pozwalającym pozbyć się nawet silnych zrogowaceń naskórka. Ma to swoje konsekwencje – przez kilka dni po zabiegu stopy mogą wyglądać dość nieatrakcyjnie. Skóra będzie się intensywnie łuszczyć i odpadać. Zabiegi złuszczające za pomocą skarpetek lepiej zostawić na jesień i zimę również dlatego, że skóra poddana działaniu silnych kwasów jest bardziej narażona na promieniowanie UV.