admin | December 15, 2020 |
Gumki do włosów to małe akcesoria o wielkim znaczeniu. To właśnie one wpływają na ostateczny wygląd fryzury i ułatwiają utrzymanie włosów w dobrej kondycji. Występują w kilku rodzajach – dziś skupimy się na tych najpopularniejszych. Czytaj dalej i dowiedz się, czym się od siebie różnią.
Ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane oraz ich właściwości, gumki do włosów można podzielić na kilka rodzajów. Dziś skupimy się na tych najpopularniejszych i porównamy typy, takie jak:
Czym się od siebie różnią? Jakie są ich zalety i wady?
Gumki do włosów twistband to tasiemki zakończone supełkami. Są wykonywane z delikatnego, gładkiego materiału i pozbawione metalowych elementów. Idealnie sprawdzają się jako zakończenie warkocza. Czy mają jakieś wady? W zależności od wybranego modelu po dłuższym użytkowaniu mogą mocno się rozciągnąć i nie trzymać włosów tak dobrze jak kiedyś.
Scrunchie, nazywany również owijkami, są chętnie wybierane przez miłośniczki świadomej pielęgnacji włosów. Te satynowe lub jedwabne gumki świetnie nadają się do upinania gęstych i cienkich włosów w kucyk czy wykonywania fryzury do spania typu kok ślimak. Ze względu na ciekawe walory estetyczne pięknie zdobią włosy oraz nadają upięciom elegancki charakter.
Mimo że było o nich naprawdę głośno już kilka sezonów temu, gumki invisibobble ani myślą schodzić z podium najpopularniejszych włosowych akcesoriów. Mają kształt sprężynek i są wykonywane z elastycznego tworzywa. Do ich zalet należą doskonałe podtrzymywanie włosów oraz wysoka trwałość. A do wad? Najpoważniejszą jest utrudnione zdejmowanie. Aby uniknąć wplątywania się włosów, trzeba zdejmować je powoli i naprawdę delikatnie.
Frotki bywają określane mianem najlepszych gumek na świecie. Sprawdzają się zarówno w trakcie domowego użytkowania, jak i podczas wykonywania szybkich fryzur do pracy czy na trening. Nie łamią włosów i ich nie odkształcają oraz nie powodują bólu po długim noszeniu. Mimo że te z metalowymi elementami wyglądają ciekawie, polecamy, aby wyposażyć się w gładkie, mięciutkie modele. Są one bezpieczniejsze dla włosów, także dla tych wrażliwych, słabych i cienkich.