admin | October 22, 2020 |
Niemal codziennie budzisz się z odgnieceniami na twarzy albo poplątanymi włosami? Zmieniłaś już kosmetyki do pielęgnacji, ale problem powraca? Jego rozwiązanie może być naprawdę proste – wystarczy, że wymienisz poszewkę od poduszki na jedwabną.
Zdecydowana większość ludzi po położeniu się do łóżka kładzie się na boku i przesypia w takiej pozycji sporą część nocy. Mimo że taki sposób ułożenia ciała jest wygodny, nie sprzyja urodzie. Śpiąc na boku, na standardowej poszewce, zgniatasz skórę pod oczami, w okolicy brwi oraz policzków. W wyniku kilkugodzinnego ucisku utrwalają się tzw. zmarszczki senne oraz powstają odgniecenia na twarzy. Jak temu zaradzić?
Żeby zatrzymać te negatywne zmiany, możesz popracować nad nawykiem i spróbować spać głównie na plecach. Samodzielne kontrolowanie sposobu ułożenia ciała przez całą noc wydaje się jednak niemożliwe. Dlatego też warto wspomóc się dodatkowym akcesorium, jakim jest jedwabna poszewka na poduszkę. Dzięki gładkiej powierzchni nie doprowadza do powstawania odgnieceń na twarzy oraz eliminuje problem utrwalania się zmarszczek.
Jedwabna poszewka troszczy się również o kondycję włosów. Gdy zmieniasz pozycję, nie trą one o szorstką powierzchnię charakterystyczną dla gorszej jakości materiałów, ale delikatnie suną po idealnie gładkim jedwabiu. Nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne, plątanie czy puszenie. Tuż po przebudzeniu nie musisz tracić czasu i energii na rozwiązywanie włosowych problemów – pasma są gotowe na ulubioną stylizację.
Jedwabna poszewka pozwala więc na poprawę kondycji oraz wyglądu cery i włosów. Może stać się też ciekawą ozdobą sypialni – gładki, subtelnie połyskujący materiał wygląda efektownie i wprowadza do pomieszczenia odrobinę luksusu. Czy poszewka z jedwabiu ma zatem same zalety? Jej jedyną wadą jest cena. Dobrej jakości produkt kosztuje około 200 zł. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na taki wydatek, może wspomnij o niej bliskiej osobie przed Świętami?
Gdy już jedwabna poszewka wpadnie w Twoje ręce, pamiętaj o jej regularnej pielęgnacji. Najlepiej prać ją ręcznie lub w pralce w niskiej temperaturze, dodając niewielką ilość środka do prania delikatnych tkanin. Wypraną poszewkę należy dokładnie wypłukać w chłodnej wodzie, odsączyć jej nadmiar, zawijając w czysty ręcznik, a następnie powiesić na suszarce. Unikaj wystawiania poszewki na słońce oraz suszenia na grzejniku. Gdy będzie już sucha, możesz ją wyprasować, ustawiając bezpieczną temperaturę.