admin | October 19, 2015 |
Nasza skóra cały czas pracuje, nigdy nie odpoczywa, nieustannie wytwarzając nowe komórki, które przemieszczają się i produkują substancje wiążące wodę lub uszczelniające płaszcz lipidowy. Następnie powoli obumierają i złuszczają się, a na ich miejscu budują się kolejne, świeże. Proces ten nazywamy regeneracją skóry i trwa on niecałe 30 dni, z wiekiem coraz bardziej się wydłużając. Im więcej lat mamy, tym szybciej nasza skóra staje się szara, szorstka i zmęczona. W jaki sposób możemy sobie pomóc? Jak sprawić, aby skóra dłużej wyglądała promiennie i gładko? Złuszczanie naskórka, inaczej peeling, to zabieg, który stosowany jest w kosmetyce i dermatologii. Jego głównym celem jest usunięcie martwych komórek naskórka. Poza tym, poprawia wygląd, kolor i kondycję skóry oraz zapobiega trądzikowi i wrastaniu włosów w skórę po depilacji.W zależności od metody złuszczania, peeling dzieli się na mechaniczny lub chemiczny, a ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka dzielimy peeling na powierzchniowy, średniogłęboki i głęboki.Kiedy nie powinniśmy robić peelingu? Przede wszystkim kiedy mamy stany zapalne skóry, trądzik różowaty, opryszczkę, liczne znamiona lub uczulenie na któryś ze składników preparatu. Złuszczaniu chemicznemu nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią.
Jednym z najczęściej wybieranych przez Klientki i Klientów peelingów, jest produkt marki Clinique – Clinique 7 Day Scrub Cream Rinse. To łagodny peeling przeznaczony do wszystkich rodzajów cery. Wygładza, oczyszcza i redukuje delikatne zmarszczki. Okrągłe granulki delikatnie złuszczają naskórek, dzięki czemu skóra zachowuje efekt gładkości na dłużej. Na uwagę zasługuje również kremowa baza, która działa jako bariera ochronna przy złuszczaniu.Jeżeli jesteśmy posiadaczami/posiadaczkami cery suchej lub normalnej, wystarczy peelingować się raz w tygodniu. Dla cery mieszanej i tłustej polecamy używać specyfiku do dwóch razy w ciągu siedmiu dni.
Niestety, kosmetyki do pielęgnacji twarzy często są bardzo drogie. Po drugie, niejednokrotnie zdarza się, że po zakupie okazuje się, że nie wpływają korzystnie na naszą skórę lub w najlepszym przypadku nie widzimy żadnej różnicy. Dlatego warto zrobić peeling w wersji domowej, samodzielnie. Nie jest to czynność czasochłonna, ani trudna w wykonaniu. Składniki dobieramy praktycznie według własnych upodobań i w zależności od typu cery, jaki posiadamy. Domowy peeling jest niedrogi i bardziej naturalny, niż kupowana w sklepie chemia.